Rodzina Jose Pariente. José Pariente, ojciec Victorii Pariente, rozpoczął produkcję ręcznie robionych białych win w latach siedemdziesiątych, z wielką wiarą w terroir i winogrona apelacji Rueda. W 1998 roku, jego córka Victoria wprowadziła najnowocześniejsze technologie winiarskie aby produkować wina w pełni odzwierciedlające cechy winogron Verdejo, rodzimej hiszpańskiej odmiany, dającej eleganckie, świeże i złożone białe wina.

Rodzina Jose Pariente. Winiarnia została nazwana imieniem José Pariente, pracowitego plantatora winorośli i producenta z Ruedy, którego winorośle posłużyły jako podstawa projektu, zainicjowanego przez jego córkę Marię Victorię (Mariví) Pariente, w 1998 roku.

Kilka lat później, Mariví spełniła swoje marzenie o budowie własnej nowoczesnej siedziby i stworzeniu gamy win, w celu pokazania różnorodności rodzimych winogron Verdejo.

Rodzina Jose Pariente. W trzecim pokoleniu, rodzeństwo Martina i Ignacio, w pełni włączyło się w działalność firmy, a nawet zainicjowało własny projekt w Castilla y León, pod nazwą Prieto Pariente.


Jest dla nas jasne jaką drogą musimy podążać by dojść do przyszłości, której chcemy. Przyszłości, która zaistnieje tylko dzięki teraźniejszym procesom decyzyjnym , ale oczywistym jest, że nie możemy zapomnieć o naszej przeszłości.


Jose Pariente